BANKA Borsa Yatırım Fonu

BANKA Borsa Yatırım Fonu, Türkiye’nin halka açık en yüksek piyasa değerli 6 bankasının hisse senetlerinin büyüklüklerine göre ağırlıklandırılmış oranlarından oluşur. 1 pay BANKA Borsa Yatırım Fonu alarak 6 bankanın performansına aynı anda ortak olabilirsiniz.
 
Finans Portföy Türkiye Yüksek Piyasa Değerli Bankalar Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu sadece Turkey Large-Cap Banks endeksindeki BİST’in piyasa değeri en yüksek 6 banka hisse senedine yatırım yapar. Yatırım yapılan hisse senetleri ile  ilgili bilgiye  Portföy Dağılımı veya Endeks Kapsamı bölümünden ulaşabilirsiniz.

Kolayca Alıp Satma

BANKA Borsa Yatırım Fonu BİST’te tıpkı hisse senedi gibi alınıp satılır, anlık fiyat değişimleri izlenir. Tüm yetkili aracı kurum ve aracı kurum acentesi olan bankalardan alım-satım yapabilirsiniz.

Risk Dağılımı/ Portföy Çeşitlendirmesi

BİST’te bankalara yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, herhangi bir banka seçimi yapmak zorunda kalmadan, aynı anda Türkiye’nin halka açık en yüksek piyasa değerli 6 bankasının hisse senetlerine  yatırım yaparak risklerini azaltırken yükseliş dönemlerinde de getiri potansiyellerini yükseltmektedirler.

Düşük Maliyet

BANKA bir borsa yatırım fonu olduğu için diğer yatırım fonlarına göre yönetim ücreti daha düşüktür. Yatırımcılar 6 hisse senedi ile ayrı ayrı işlem yaptıkları takdirde işlem maliyetleri yükselmektedir. Yatırımcılar BANKA alım-satım  işlemlerinde  aracı kurumlarına tek hisse senedi işlemine eşdeğer işlem komisyonunu ödemektedirler. BANKA Borsa Yatırım Fonu 6 hisse senedine tek işlemle yatırım yapma imkânı vermektedir

Şeffaflık

BANKA gösterge niteliğindeki portföy kompozisyonu her işlem günü  websitesinde açıklanmaktadır. Böylece yatırımcılar, yatırımlarının içeriğini günlük olarak takip edebilir. 

Sürekli İzleyebilme İmkanı

BANKA’nın fiyatı hisse senetleri gibi her an izlenebilir. İster internetten, ister televizyondan ya da BANKA’nın web sitesinden...  Bu sayede BANKA’yı istediğiniz anda alabilir, istediğiniz anda satabilirsiniz. Rahatlıkla yatırımınızın kontrolünü elinizde tutabilirsiniz.
 
(C) 2012 BANKA, Dow Jones, Turkey Large-Cap Banks tescillidir, izinsiz kullanılamaz.